Jak zredukować cellulit po ciąży?

Po ciąży wiele kobiet zostaje z rozstępami i cellulitem na ciele. Zastanawiają się jak zmniejszyć te nieestetyczne ślady. Juvia Medspa leczy rozstępy i cellulit po ciąży. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pozbyć się cellulitu i rozstępów.

Owoce i warzywa

Jednym ze sposobów na utratę cellulitu po ciąży jest spożywanie większej ilości świeżych owoców i warzyw. Są one pełne witamin i antyoksydantów i są niskokaloryczne. Zawierają również duże ilości błonnika. Owoce cytrusowe są szczególnie dobre na pozbycie się cellulitu, ponieważ zawierają duże ilości witaminy C. Witamina ta pomaga organizmowi produkować więcej kolagenu typu 1, który jest ważny dla elastyczności i napięcia skóry.

Powinnaś również unikać spożywania pokarmów o wysokiej kaloryczności. Pokarmy wysokokaloryczne powodują nadmierne przybieranie na wadze i mogą pogarszać stan cellulitu. Jedzenie pokarmów o wysokiej zawartości białka może również zapobiegać zatrzymywaniu wody i cellulitowi. Uważaj jednak, aby nie ograniczać się zbytnio lub zbyt mało. Pamiętaj, aby skonsultować się z dietetykiem w celu ustalenia konkretnego planu diety.

Ćwiczenia

Chociaż istnieje wiele twierdzeń i zabiegów na cellulit, są one zazwyczaj tylko tymczasowe, trwające w dowolnym miejscu od kilku dni do dwóch lat. Zanim przejdziemy do rzeczywistych opcji leczenia, przyjrzyjmy się niektórym czynnikom, które mogą mieć wpływ na pojawienie się cellulitu. Na przykład, komórki skóry potrzebują wody, aby prawidłowo funkcjonować i zachować puszysty wygląd. Cellulit pojawia się, gdy warstwa tłuszczu pod skórą nie jest odpowiednio nawodniona. Odwodnienie przyczynia się do pojawienia się dołeczków. Aby zwalczyć ten problem, niektóre zalecenia zalecają picie 2,7 litra wody każdego dnia. Może to obejmować wodę, która pochodzi z Twojego pożywienia.

Ćwiczenia mogą pomóc Ci w utracie wagi ciążowej i odzyskaniu napięcia mięśniowego, ale najlepiej, aby nowe matki porozmawiały ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń. Powinnaś zacząć powoli i stopniowo wracać do formy po ciąży. Posiadanie noworodka może utrudnić znalezienie czasu na ćwiczenia, ale niektóre dzieci chętnie leżą obok mam podczas sesji ćwiczeń.

Bioaktywny peptyd kolagenowy

Bioaktywne peptydy kolagenowe są formą kolagenu, który pochodzi ze skóry. Wykazano, że zmniejszają one widoczność cellulitu i poprawiają teksturę skóry. Pomagają również w redukcji drobnych zmarszczek. Znane są również z tego, że poprawiają stan paznokci i włosów.

W ostatnim badaniu kobiety, które spożywały bioaktywne peptydy kolagenowe, wykazały znaczną poprawę wyglądu swoich ud. Wykazały również znaczną redukcję cellulitu. Wyniki te były widoczne zarówno u kobiet otyłych, jak i o normalnej wadze. Badanie było badaniem kontrolowanym placebo, z podwójnie ślepą próbą.

Cellulit jest częstym problemem kobiet. Doświadcza go ponad 85% kobiet w wieku powyżej 20 lat. Może przypominać skórki pomarańczy lub twaróg i jest częstym widokiem widocznym na wielu kobietach. Zdrowa dieta jest najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedniej ilości kolagenu w organizmie. Biorąc suplement jest również skutecznym sposobem, aby uzyskać ilość kolagenu, którego potrzebujesz. Na szczęście peptydy kolagenowe są nietoksyczne i mogą być dodawane do Twoich ulubionych potraw bez zmiany ich smaku.

Wyciąg z pestek winogron

Wyciąg z pestek winogron jest znany z tego, że działa cuda dla skóry. Nie tylko może zmniejszyć cellulit po ciąży, ale także wspomaga krążenie. Łagodzi również zmęczone mięśnie i wzmacnia system odpornościowy. Jego głównym składnikiem aktywnym jest olej z pestek winogron, który pochodzi z nasion rośliny Vitis vinifera. Olej z pestek winogron jest bardzo korzystny dla organizmu, ponieważ zawiera wysokie stężenie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Ekstrakt z pestek winogron jest dostępny w formie kapsułek i jest zazwyczaj przyjmowany od jednego do trzech razy dziennie. Dla dorosłych typowa dawka wynosi od 50 do 100 mg ekstraktu z pestek winogron. Przyjmuje się go również w postaci tabletek i kapsułek zawierających suszony ekstrakt z pestek winogron. Zalecane dawkowanie zależy od siły ekstraktu i wrażliwości organizmu.

Fascia blasting

Fascia blasting to nieinwazyjny zabieg zmniejszający widoczność cellulitu. Jest bezpieczny i ma potencjał do redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy remodelingu kolagenu. Potrzeba jednak więcej badań, aby poznać optymalne parametry tego zabiegu.

Fascia blasting działa poprzez rozbijanie włóknistych septów tworzących cellulit. Dzięki temu usuwa się ciężar wody, poprawia krążenie i zwiększa drenaż limfatyczny. Rezultaty zabiegu są tymczasowe, a Twój cellulit powróci po zaprzestaniu masażu. Ważne jest, aby stosować ten zabieg regularnie, aby zobaczyć rezultaty.

Przed użyciem FasciaBlaster rozgrzej mięśnie i nałóż balsam na obszar, który chcesz poddać zabiegowi. Następnie należy używać urządzenia delikatnymi, szorującymi ruchami przez około dwie do pięciu minut, w zależności od wielkości ciała. Nie należy przesadzać – przesada może spowodować zasinienie skóry. Pamiętaj, aby po zabiegu wypić dużo wody.

Podobne tematy