Usuwanie przebarwień laserem – poznaj najlepszy sposób na plamy posłoneczne

Nawet jeśli regularnie używasz kremu z filtrem, wraz z wiekiem, zwiększa się ryzyko powstawania zmian pigmentacyjnych, zwłaszcza podczas przebywania na słońcu. W trakcie opalania mogą powstać drobne piegi, ale też ciemniejsze plamki o większej powierzchni. Jeśli chcesz pozbyć się zmian pigmentacyjnych i odzyskać jednolity koloryt skóry, skontaktuj się z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej i zapytaj o usuwanie przebarwień laserem.

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy?

Główną przyczyną przebarwień na twarzy jest nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne. Czynniki, które mogą zwiększać ryzyko powstawania plam na skórze, to: 

  • zmiany hormonalne (np. podczas ciąży), 
  • starszy wiek,
  • stany zapalne skóry (np. trądzik), 
  • przyjmowanie niektórych leków, 
  • predyspozycje genetyczne. 

Najczęściej kilka przyczyn występuje jednocześnie. Na skutek różnych czynników zewnętrznych melanocyty (komórki barwnikowe skóry) gromadzą się w skupiska i w ten sposób powstają przebarwienia.

Jak pozbyć się plam starczych i posłonecznych?

Drobne przebarwienia można usunąć przy pomocy zabiegów rozjaśniających na bazie kwasów (np. peelingi chemiczne). Aby zadbać o skórę z przebarwieniami, można też sięgnąć po kosmetyki dedykowane takiej właśnie cerze. Istnieje też szereg domowych sposobów na przebarwienia, takich jak okłady z soku z cytryny. Jednak zabiegiem numer jeden na pozbycie się ciemnych plam jest usuwanie przebarwień laserem. Dlatego jeśli domowe metody nie działają, a bardzo chcesz pozbyć się plam ze skóry, skonsultuj się z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej i porozmawiaj o skuteczniejszych rozwiązaniach, takich jak laseroterapia.

Jak działa usuwanie przebarwień laserem?

Dostępnych jest wiele laserów, które mogą zapewnić pożądane rezultaty w zależności od konkretnych potrzeb, celów i problemów skórnych. Jednym z najczęstszych urządzeń, stosowanych do usuwania przebarwień, np. przez specjalistów w katowickiej Klinice Miracki, jest laser frakcyjny. Na szczególną uwagę zasługuje nieinwazyjna technologia frakcyjna nieablacyjna Alma Harmony Dye-VL – taki laser wnika pod skórę i skutecznie redukuje drobne przebarwienia, ale nie uszkadza przy tym naskórka. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Skóra po kilku sesjach laserem zyskuje naturalny, zdrowy i przede wszystkim wyrównany koloryt. Wartością dodaną jest poprawa napięcia skóry, dzięki czemu owal twarzy staje się bardziej regularny.

Wiązka lasera skierowana na skórę wchodzi w kontakt z przebarwieniem i podgrzewa zawarty w nim pigment, który ulega zniszczeniu. Następnie organizm sam usuwa uszkodzone cząsteczki melaniny. Dla uzyskania optymalnych wyników, potrzebnych jest zwykle kilka sesji. Najlepsze, najbardziej widoczne rezultaty usuwania przebarwień laserem frakcyjnym nieablacyjnym można uzyskać po wykonaniu serii około trzech zabiegów w czterotygodniowych odstępach, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

Decydując się na usuwanie przebarwień laserem, należy pamiętać o tym, że dla podtrzymania korzystnych efektów terapii, należy odpowiednio zadbać o ochronę i pielęgnację skóry. Przez co najmniej miesiąc po laseroterapii należy stosować kremy z filtrem UVA i UVB o wysokich wskaźnikach ochrony SPF 50. Najlepiej jednak całkowicie zrezygnować z opalania twarzy, aby uniknąć powstawania nowych przebarwień.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnego usuwania przebarwień, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach



Podobne tematy