Który peeling pomaga na cellulit?

Istnieje wiele różnych zabiegów złuszczających, które mogą być stosowane w leczeniu cellulitu, ale który z nich jest najlepszy? Dowiedz się o QWO/CCH, Karboksyterapii, Endermologii i Retinoidach. W tym artykule omówimy korzyści płynące z każdego zabiegu oraz to, jak możesz je wykorzystać do leczenia konkretnych stref problemowych.

Peeling

QWO/CCH Peeling

QWO/CCH to zabieg, który wykorzystuje enzymy do rozbicia włókien bogatych w kolagen, które ciągną się po skórze. Proces ten wygładza skórę, zmniejsza dołeczki i stymuluje produkcję nowego kolagenu. Zabieg jest bardzo szybkim i bezbolesnym procesem. Zwykle trwa mniej niż godzinę.

Peeling QWO/CCH okazał się skuteczną metodą leczenia cellulitu. QWO jest łatwo wstrzykiwany w miejsce zabiegowe. Wygładza również skórę, zmniejszając widoczność cellulitu. Niezależnie od sposobu wykonania zabiegu, pomoże on uzyskać gładszą, młodziej wyglądającą skórę.

Peeling QWO/CCH działa poprzez rozbijanie bogatych w kolagen włókien na powierzchni skóry przy użyciu enzymu znanego jako Collagenase Clostridium Histolyticum. Ponieważ enzymy te celują w kolagen w przegrodach włóknistych, są niezwykle skuteczne w redukcji cellulitu. Zabiegi QWO można wykonać trzykrotnie, w odstępie 21 dni. Zazwyczaj pacjenci odczuwają widoczne rezultaty w ciągu dziesięciu tygodni lub mniej.

Peeling QWO/CCH to niechirurgiczna procedura, która posiada aprobatę FDA do leczenia umiarkowanych i ciężkich przypadków cellulitu. Polega na wstrzyknięciu leku zawierającego enzym CCH, który rozbija kolagen i włókniste przegrody, które powodują cellulit. Pomaga również redystrybuować komórki tłuszczowe i zachęca do wzrostu nowego kolagenu. Zabieg sprzyja również wzrostowi nowych komórek, czego efektem jest gładsza i bardziej miękka skóra.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to niechirurgiczny zabieg stosowany w celu redukcji cellulitu. Zabieg trwa zazwyczaj od 10 do 25 minut i można go zaplanować na co drugi dzień. Zabieg poprawia jędrność i zdrowie skóry. Efekty zabiegu mogą utrzymywać się od pięciu do sześciu miesięcy. Chociaż nie jest zalecany dla wszystkich, procedura oferuje doskonałe wyniki. Kilka środków ostrożności jest wymagane przed zaplanowaniem sesji.

Zastrzyki z karboksyterapii wygładzają naskórek i poprawiają mikrokrążenie. Poprawia to koloryt i blask skóry, a także może zmniejszyć worki i cienie pod oczami. Poprawia również krążenie krwi i rozszerza cierpiące naczynia. To pomaga organizmowi wyeliminować nadmiar wody i tłuszczu oraz ujędrnia skórę.

Karboksyterapia jest jednym z najnowszych zabiegów na cellulit. Działa poprzez wstrzykiwanie sterylnego dwutlenku węgla pod tkankę podskórną. Dwutlenek węgla jest substancją naturalnie występującą w organizmie i jest transportowany przez czerwone krwinki w zamian za tlen. Po zastrzykach dwutlenek węgla jest wydychany przez płuca. Zwiększony przepływ krwi poprawia elastyczność skóry i poprawia wygląd cellulitu.

Rezultaty karboksyterapii na cellulit będą zauważalne w ciągu kilku miesięcy. Zlikwiduje dołeczki spowodowane cellulitem poprzez poprawę napięcia i elastyczności skóry. Zwykle zaleca się kilka zabiegów, aby zobaczyć optymalne wyniki. Terapia ta może powodować niewielkie zasinienia, ale efekty utrzymują się przez miesiące, a nawet rok.

Endermologie

Istnieje kilka korzyści z Endermologie, który jest zatwierdzony przez FDA do leczenia cellulitu. Wykorzystuje on masaż mechaniczny i stymulację fizyczną do napinania i ujędrniania skóry. Może również zmniejszyć wygląd rozstępów i plam. Typowa sesja trwa około 35 minut. Zabieg jest bezpieczny i relaksujący, a rezultaty pojawiają się zazwyczaj po sześciu do ośmiu sesjach.

Po Endermologie, pacjenci są zobowiązani do pozostania nawodnionymi przez co najmniej kilka dni. Pomaga to organizmowi zachować wilgoć po zabiegu. Pomaga również odprowadzić nadmiar płynów. Pacjenci powinni być również przygotowani na powtarzanie zabiegów, aby utrzymać swoje wyniki. Idealnie, pacjenci powinni również włączyć regularną rutynę ćwiczeń i zrównoważoną dietę, aby utrzymać swoje wyniki.

Endermologia nie jest dla każdego. Niektóre osoby mogą uznać go za niekomfortowy. Na szczęście procedura może być dostosowana do różnych stopni dyskomfortu. Choć proces nie jest trwały, może z czasem doprowadzić do wyszczuplenia i ujędrnienia ciała. Proces powinien być powtarzany co około sześć miesięcy, w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu.

Retinoidy

Retinoidy to klasa związków, które działają na skórę poprzez hamowanie resorpcji złogów tłuszczowych. Dzięki temu naskórek staje się grubszy i bardziej elastyczny. Zapobiega to również rozszerzaniu się komórek tłuszczowych i przedostawaniu się ich do leżącej nad nimi skóry właściwej. Retinoidy mają wielorakie działanie i nie są odpowiednie dla wszystkich typów skóry. Najlepiej stosować je u osób z grupy wysokiego ryzyka.

Retinoidy mogą jednak powodować łagodne uczucie pieczenia lub kłucia. Jeśli oparzenie utrzymuje się dłużej niż sześć tygodni, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Może to być znak, że Twoja skóra przechodzi reakcję na retinol. W takim przypadku należy przejść na roztwór retinolu o większej mocy.

Oprócz wysokiej jakości kremów i balsamów na bazie retinolu, wielu lekarzy oferuje również zaawansowane technologicznie procedury, aby pomóc osobom cierpiącym na cellulit. Zabiegi te mogą obejmować zastosowanie zaawansowanego technologicznie odsysania oraz kremów i peelingów na bazie retinoidów.

Retinoidy są również skuteczne w leczeniu różnych chorób skóry, w tym podrażnień skóry. Mogą być jednak szorstkie dla skóry wrażliwej i powinny być stosowane wyłącznie pod nadzorem dermatologa. Mogą być również szkodliwe dla nienarodzonego dziecka, jeśli są stosowane w dużych dawkach. Jako środek ostrożności, nie należy stosować retinoidów, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Ćwiczenia

Istnieje wiele sposobów na ćwiczenia, które pomogą w złuszczaniu się cellulitu. Jedną z metod jest trening oporowy, który ujędrnia ciało i spala nadmiar tłuszczu. Inną metodą są ćwiczenia aerobowe. Ćwiczenia sercowo-naczyniowe również pomagają w złuszczaniu cellulitu. Spróbuj wykonywać 12-15 powtórzeń na raz i zwiększaj ciężary, gdy staniesz się silniejsza.

Ćwiczenia pomagają w złuszczaniu cellulitu poprzez ujędrnienie mięśni pod cellulitem i przyspieszenie metabolizmu. Poprawia również krążenie. Możesz nawet spróbować sauny, która jest znana z poprawy krążenia. Ważne jest również, aby pić dużo wody. To wypłucze szkodliwe toksyny z Twojego systemu i poprawi krążenie.

Ćwiczenia pomagają w złuszczaniu cellulitu poprzez zwiększenie masy mięśniowej i zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Ale, ważne jest, aby zrozumieć, że ćwiczenia nie mogą całkowicie wyeliminować cellulitu. Musisz przestrzegać właściwej diety i zobowiązać się do regularnej rutyny ćwiczeń. Regularne ćwiczenia pomogą zmniejszyć widoczność cellulitu, a jednocześnie sprawią, że skóra będzie jędrna i gładka.

Chociaż ćwiczenia nie eliminują całkowicie cellulitu, mogą pomóc zminimalizować jego wygląd. Cellulit charakteryzuje się dołeczkami na skórze, które można znaleźć na pośladkach, udach i ramionach. Chociaż nie ma on wpływu na ogólny stan zdrowia, pewne rodzaje ćwiczeń mogą pomóc w ujędrnieniu dotkniętych nim obszarów i zredukowaniu tkanki tłuszczowej.

Zdrowe tłuszcze

Jedzenie pokarmów bogatych w niezbędne kwasy tłuszczowe to doskonały sposób na pomoc w złuszczaniu cellulitu. Tłuszcze te znajdują się w żywności, takich jak orzechy, awokado i nasiona. Pomagają one również wzmocnić układ limfatyczny organizmu. Poza tym, te pokarmy mogą pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu i zachęcić do wzrostu zdrowej skóry.

Ponadto spożywanie pokarmów bogatych w antyoksydanty może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Ciemne warzywa liściaste zawierają przeciwutleniacz o nazwie luteina, który może poprawić krążenie. Imbir to kolejny świetny pokarm do złuszczania cellulitu. Wzmacnia również układ limfatyczny i pomaga zwalczać toksyny.

Jedzenie żywności o wysokiej zawartości potasu jest również skuteczne w przypadku złuszczania cellulitu. Minerał ten może pomóc zmniejszyć retencję wody, która jest jedną z przyczyn skórki pomarańczowej. Banany mają również korzystny wpływ na układ limfatyczny, jeden z głównych sposobów organizmu na eliminację toksyn.

Soki bogate w witaminę C i błonnik są świetne do walki z cellulitem. Witamina C pomaga budować kolagen i utrzymuje nawilżenie skóry. Błonnik również pomaga wyciągnąć toksyny, które sprzyjają magazynowaniu tłuszczu.

Stress

Stress Peeling pomaga na cellulit poprzez pozbycie się toksyn, które są obecne w Twoim organizmie. Stres jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do gromadzenia się cellulitu. Powoduje on zaburzenie równowagi hormonów, obniża ilość pobieranego tlenu i zakłóca sen. Przewlekły stres przyczynia się również do starzenia się.

Ponieważ ludzkie ciało składa się w 60 procentach z wody, ważne jest, aby w miarę możliwości unikać odwodnienia. Odwodnienie organizmu może prowadzić do gromadzenia się toksyn w komórkach tłuszczowych, co przyczynia się do powstawania cellulitu o konsystencji twarogu. To toksyczne nagromadzenie występuje, ponieważ niestrawione cząstki żywności przechodzą przez szczelne połączenia między komórkami, powodując gromadzenie się toksyn. To toksyczne nagromadzenie jest stresujące dla organizmu i prowadzi do powstania cellulitu, który wygląda na grudkowaty i postarzały.

Inną metodą na zmniejszenie wyglądu cellulitu jest zrobienie własnego peelingu z wodorostów. Wodorosty zawierają minerały, które poprawiają krążenie. Możesz zrobić peeling z wodorostów w domu z mieszanki soli morskiej, cukru, olejku migdałowego i olejku geraniowego. Możesz również spróbować olejku do masażu, który zawiera olejki eteryczne takie jak geranium i cyprys.

Podobne tematy